HAKKIMIZDA


1983 yılında İstanbul’da kurulan Kalmaksan A.Ş. elektrikli vinç (250 kg’dan 5 ton’a kadar), manuel işfor ve elektrikli işfor (asma iskele makinesi), mekanik ceraskal (0,5 ton’dan-12 ton’a kadar), trifor, hubzuğ, apaçi, şaryo arabası ve kablo arabası gibi kaldırma ve iskele makinaları imal etmektedir.

Uzun yıllar İstanbul ve Ankara’daki fabrikalarında üretim yapan firmamız artan ürün talebini karşılamak ve üretim kapasitesini artırmak için 2007 yılında Samsun Bafra’da 20.000 m2 açık alan üzerine 5.000 m2 kapalı alanda fabrika binası kurmuş, imalat faaliyetlerine burada devam etmeye başlamıştır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden işletmemiz makine parkını da genişleterek CNC torna tezgahları ve CNC dik işleme tezgahlarından oluşan yarı mamül üretim tesisi, montaj bölümü, galvaniz kaplama, ısıl işlem ünitesi, boyahane ve test laboratuarından oluşan entegre bir tesis haline gelmiştir.

Kalmaksan A.Ş. hiçbir şekilde dışarıdan yedek parça veya ürün getirmemekte tüm mamüllerini TSE ve CE belgeli olarak kendi tesislerinde üretmektedir. Buna bağlı olarak yedek parça sıkıntısı çekilmemekte, tamir ve bakım işlemleri en kısa sürede yerine getirilmektedir.

Ürün kalitesine son derece önem vermekte olan firmamız kalite sertifikalı hammaddeler tercih etmekte, mamüllere ise üretimin çeşitli aşamalarında test laboratuarında fiziksel testler (sertlik, dayanıklılık, aşınma, kopma, kırılma, elektrik kaçağı vb.) uygulanmakta ve son olarak aşırı yük testine tabi tutularak üretim süreci tamamlanmaktadır.

Kalmaksan A.Ş. ürün kalitesinin yanı sıra İstanbul, Ankara ve Samsun’da bulunan şubeleri, geniş bayi ağı, Türkiye’nin her yerine ücretsiz montaj ve kurulumu, teknik eğitim hizmeti, satış sonrası destek ve servisi ile müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

Bugün Türkiye’de inşaat sektörü başta olmak üzere, denizcilik, madencilik, otomotiv, temizlik, alt yapı işleri, enerji, tekstil, kimya gibi hemen her sektörde Kalmaksan A.Ş. ürünlerini görmeniz mümkündür.

Kalmaksan A.Ş. kurulduğu günden bu yana kalite ve güvenlikten hiç ödün vermemiş, yerli imalattan asla vazgeçmemiş sektöründeki ender firmalardan biridir.

KALİTE BELGELERİMİZ